pátek 12. července 2013

Přirozená tendence ke zdraví a harmonii

    Asi jste někdy viděli nějaký film, kde hlavní hrdina utrpěl sečnou, tržnou nebo nějakou jinou ránu a zranění, kde mu ji později polili živou vodou, mávnuli hůlkou nebo čímkoli jiným a rána se rychle a zázračně zahojila před zraky všech...

     Nedávno mě takhle posekala kočka, kterou jsem si chtěl pochovat, ale byla v nějakém naštvaném rozpoložení - Zřejmě se poprala s jinou kočkou a tahle nálada v ní ještě nějakou dobu zůstávala. ... Mimochodem jestli vám todle chování kočky připadá šílený, nevědomý a jaksi "zvířecí", tak s lidma je to stejné. Jednou, když jsem se maximálně naštval a potom jsem měl v cestě kočku, napadlo mě do ní pořádně kopnout až by letěla, přestože mi nic neprovedla, prostě z ničeho nic :-D (no nakonec jsem si to uvědomil a nekopnul do ní)... Ale to je jen tak mimo, že se vlastně od těch zvířat moc nelišíme, když nás ovládne nějaká energie nebo prostě nálada :)

     Takže, abych se vrátil k původnímu příběhu... Po pár týdnech se šrámy zahojily a já jsem si uvědomil, že kdybych celou tu dobu hojení držel nad svou ránou kameru a potom si záznam pustil zrychleně, uviděl bych ten samej zázrak zhojení, který je možný jen ve filmech. To mě doopravdy fascinovalo... Jak říká Eckhart, "máme na svět jen jakýsi zamrzlý náhled". Opravdové zázraky se z naší perspektivy vnímání času dějí pomaleji, ale dějí se... A nejlepší věc na tom je, že tomu nemusíte vůbec věřit, konkrétně na tomto příkladu zhojení rány víte, že to tak je :-)